Jakie są zalety i wady inwestowania na rynku kryptowalut? Przykład i cena Bitcoina

Jeśli chcemy zrozumieć tajniki świata waluty cyfrowej i płynące z niego korzyści, najlepiej byłoby dowiedzieć się więcej o tym, co jest znane jako „fenomen bitcoina”. Koncepcja handlu tą cyfrową walutą polega na wymianie jednego rodzaju aktywów cyfrowych na inny. Sama kryptowaluta jest uważana za rodzaj wirtualnej gotówki, którą można wymienić na gotówkę lub inne waluty. Bitcoin nie jest odosobnionym celem inwestycji. Popularne są jeszcze inne waluty cyfrowe, takie jak Ethereum (ETC), Stellar (XLM), Litecoin (LTC).

Zalety inwestowania w kryptowaluty

bitcoin kryptowaluta i moneta - wykres i dłońZaletą handlu w ten sposób jest to, że nie ma potrzeby posiadania aktywów fizycznych. W przeciwieństwie do gotówki nie wymaga konta bankowego i nie ma wymogu przechowywania waluty w sejfie. Kiedy kurs wymiany między dwiema walutami się zmienia, wartość portfela będzie się zmieniać zgodnie z wahaniami na rynku. Jest to sposób na stworzenie sposobu, aby ludzie, którzy są nowicjuszami w świecie handlu, mogli rozpocząć przygodę z niewielkimi lub żadnymi kosztami.

Największą zaletą handlu w ten sposób jest to, że nie trzeba się przy tym przejmować przepisami rządowymi. Dzieje się tak, ponieważ nie ma banku centralnego, który nadzorowałby lub regulował giełdy. Daje to indywidualnym swobodę wyboru transakcji, w których chcieliby uczestniczyć, oraz sposobu ich realizacji. Największą wadą korzystania z tego rodzaju pieniędzy jest jednak to, że istnieje bardzo niewiele firm lub podmiotów, które świadczą usługi na rzecz kupna lub sprzedaży dowolnej waluty za prawdziwe pieniądze. Dzieje się tak, ponieważ tylko banki oferują tę usługę. Nie ma również międzynarodowych instytucji finansowych oferujących takie usługi społeczeństwu.

Zobacz też: Dlaczego warto płacić za zakupy kartą, a nie gotówką?

Internet a transakcje na walutach cyfrowych

Jedną z głównych zalet korzystania z internetu do angażowania się w tego typu transakcje jest to, że nie trzeba czekać na przetworzenie transakcji, aby wiedzieć, czy to się uda. Oznacza to, że można robić interesy bez konieczności zajmowania się czymkolwiek. Główną wadą tego jest to, że aby uczestniczyć w rynku, trzeba mieć dostęp do internetu. Innymi słowy, nie można przeprowadzać transakcji gotówką podczas podróży, ponieważ transakcje wymagają czasu. Nie mogą też zawierać transakcji z międzynarodowymi bankami, ponieważ transakcja zajęłaby godziny. Krótko mówiąc, nie ma wątpliwości, że internet jest jednym z najlepszych źródeł wiedzy o tej cyfrowej walucie.

Cena Bitcoina w 2020 r.

Cena tej waluty cyfrowej ma dość zmienną historię handlową, ponieważ została wynaleziona po raz pierwszy w 2010 roku. Od tego czasu wirtualna waluta przeszła wiele dużych ruchów. Wartość osiągnęła szczyt w wysokości około 20000 USD pod koniec 2016 roku i od tego czasu znacznie się wahała, zwykle około 7000 USD każdego miesiąca. Przy obecnym zainteresowaniu wzrostem waluty ludzie mogą naprawdę zarobić niezłe pieniądze, jeśli wiedzą, jak wykorzystać wahania cen i dokonać solidnych transakcji we własnym imieniu. Obecnie cena Bitcoina (BTC) wynosi ok. 12500 USD.

Zobacz też: Mechanizm split payment – co to takiego?

Rada dla chcących kupić Bitcoina

Wwraz ze wzrostem handlu walutami i rzeczywistą ceną Bitcoina, wielu nowych traderów weszło na rynek, oczekując ogromnych zysków i zysków. Jednak wielu doświadczonych handlowców i analityków również skorzystało z tego rozwiązania. Chociaż nie każdy, kto szuka szybkiego „zysku”, o tym wie, wielu z nich to wie. Stworzyło to rynek, który jest tak mocno wypaczony i tak trudny do rozszyfrowania, które z nich są faktycznie znane, a które nie. Jedynym sposobem, aby nadać temu wszystkiemu sens, jest po prostu poczekać i zobaczyć, co rynek zrobi przez kilka następnych tygodni, zanim podejmiesz drastyczne kroki, aby zainwestować.

Najważniejsze jest to, że rzeczywista cena bitcoina rośnie powoli i równomiernie, aż rynek ponownie osiągnie bardziej realistyczny poziom, miejmy nadzieję, bez poważnych strat.

Maciej Zadrożny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *