Pożyczki na dowód – zasady i kroki do otrzymania

Zamiast pożyczać pieniądze od znajomych i mieć wobec nich kolejne zobowiązania, lepiej od razu skorzystać z oferty jakiegoś banku lub firmy pozabankowej, oferującej pożyczkę na dowód. W przypadku nawiązania współpracy z taką instytucją zaciągnięcie zobowiązania stanie się proste jak bułka z masłem. Nie musi to być przecież od razu olbrzymia kwota. Pożyczka na dowód w wielu przypadkach okaże się w zupełności wystarczająca, a jej plusem jest to, że można ją wziąć na jasnych zasadach, które każdemu powinny odpowiadać.

Pożyczka na dowód – warunki przyznawania

mężczyzna z dowodem osobistym
Zdjęcie unseennetwork na Pixabay

Zasady uzyskiwania chwilówki od ręki mówią o tym, ile dany klient zapłaci całościowo za wybraną pożyczkę, czyli jakie będą jej koszty. Wszystko jest od razu jasne. Nie ma tutaj żadnych niedomówień czy jakichkolwiek wątpliwości, które należałoby rozwiać.

Od razu otrzymuje się informacje na temat wysokości kosztów całej pożyczki oraz określonego czasu jej zwrotu. Bardzo ważne w przypadku takich kredytów jest to, że pieniądze pożyczone z ich pomocą niemalże natychmiast trafiają na konto. Pojawiają się na nim dużo szybciej niż w przypadku zaciągania normalnych kredytów czy nawet pożyczania pieniędzy od znajomych lub rodziny.

Formalności do załatwienia – krok po kroku

Pożyczki na dowód nie są też trudne do załatwienia pod względem formalnym. Kredyt tego rodzaju można zaciągnąć niemalże od ręki, często nawet bez konieczności wychodzenia z domu. Nie trzeba całymi dniami przeglądać mnogich ofert banków, bo wybór staje się bardzo prosty.

Każdy kredyt na dowód jest realizowany na podobnych zasadach. Formalności związane z pożyczaniem pieniędzy w jego przypadku nie są specjalnie wymagające. Kredytobiorca musi jedynie wykazać, że jest osobą pełnoletnią, czyli musi pokazać przedstawicielowi banku swój dowód bądź przesłać jego kopię formą elektroniczną. Tuż po weryfikacji jego danych osobowych wybrane pieniądze trafiają na jego konto, a on może z nimi zrobić to, co tylko zechce.

Coraz częściej firmy pożyczkowe wykorzystują potwierdzenie poprzez automatyczne zalogowanie do konta bankowego w bezpieczny sposób z wykorzystaniem Kontomatika lub Instantora (nie mylić z instagramem!), dzięki którym weryfikacja tożsamości, wszelkich danych teleadresowych, a nawet historii kredytowej odbywa się nawet bez udziału człowieka.

Pożyczki na dowód są swego rodzaju praktycznym ratunkiem w sytuacjach, gdy akurat nie ma się pieniędzy niezbędnych do realizacji konkretnych celów. Każdy jest w stanie je zaciągnąć i to bez nastawiania się na jakieś większe formalności.

Maciej Zadrożny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *