W co warto zacząć inwestować pieniądze w 2022 roku?

Wiele osób zadaje, sobie pytania, w co warto zacząć inwestować swoje pieniądze, przez ów wojnę na Ukrainie cała wartość pieniędzy coraz bardziej spada. Mnóstwo osób chcących siebie i swoją rodzinę zabezpieczyć przed nic niewartym pieniądzem chce zacząć inwestować, jednak wiele z nich nie wie, w co tak naprawdę warto zacząć inwestować. Nie panikuj, jednak jest parę rzeczy, w które dalej warto zacząć inwestować, a też i zabezpieczą Cię i Twoją rodzinę przed inflacją.

W co inwestować w 2022 roku?

Spotkałem się już z różnymi wpisami na blogach i też i na innych stronach internetowych. Jednak nic nie znalazłem ciekawego. Dlatego też zrobiłem listę dla osób, które chcą zacząć inwestować w to, co tak naprawdę się opłaca. Przejdźmy więc od razu do pomysłów na inwestycję. Lista inwestycji wartych uwagi poniżej.

Inwestycja w lokale nieruchomości

Rynek nieruchomości jednak nie pozostawia dużych łudzeń. Popyt w danym roku na mieszkania jest naprawdę wysoki, a co za tym idzie? Sprawia to, że ta liczba wolnych dotąd lokali maleje i jest naprawdę niska. Wszystkie, te, które jeszcze są, dostępne są, jednak w horrendalnie bardzo wysokich cenach, które z miesiąca na miesiąc tak naprawdę idą coraz wyżej.

Dlatego, też i jest to dobry moment na inwestowanie w nieruchomości. Kupno mieszkania wyremontowania go na wysoki standard a później wynajęcie. Jest to tak zwana lokata długo terminowa, która jednak bardzo pomaga w inwestowaniu.

Inwestycja w bitcoiny, czyli inaczej kryptowaluty

Jest, to bardzo znana inwestycja od roku 2020 stała się ona naprawdę głośno. Wszystko jest tak naprawdę za sprawą bitcoina, które w listopadzie wzrósł. Notowania jego podniosły się z 30 tysięcy dolarów na prawie 70 tysięcy dolarów.

bitcoin - moneta i symbolDobrze, ale jednak nie we wszystkie kryptowaluty warto inwestować. Dlatego, też narzuca się pytanie, w jakie warto zacząć inwestować. Warto zainteresować się takimi jak:

  • Cyfrowy żeton,
  • Bitcoin,
  • NFT,
  • Etherum.

Inwestycja w złoty kruszec

Popularność złota w ostatnim jego czasie jest naprawdę niesamowita dodatkowo też i pobiła, dotychczasowy rekord. Jednak wiele osób zadaje sobie pytanie, w co tak naprawdę najlepiej jest zainwestować. Złoża złota są, coraz to mniej dostępne, a co za tym idzie? Jego koszty wydobycia stale tylko rosną. Dlatego, też i zanim podejmiesz, decyzje na inwestycje w ten dany kruszec warto, zastanowić się, jakie są Twoje oczekiwania od tej inwestycji.

Zobacz też: Inwestowanie w złoto – dlaczego warto? Ile jest złota na świecie?

Inwestycja w sztukę i antyki

W co można zacząć inwestować już małe kwoty? Wyniki, które zostały, ukazane za rok 2021 mówią, nam, że na ten rynek sztuki i antyków można wejść już z 17 tysiącami złotych. Jednak wejście w ten o to rynek warto jednak pierw zapoznać się z różnymi dziełami i wieloma opiniami. Dlatego, też jest to rynek, na którym mogą stracić najwięcej osoby, które w ogóle się nie znają na tym.

Maciej Zadrożny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *