Czy opłaca się brać pożyczki online?

Potencjalna atrakcyjność pożyczek online zawsze jest temat wzbudzającym wiele emocji. Zwykle są to emocje skrajne. Niektórzy zachwalają tego rodzaju rozwiązania, podczas gdy inni potrafią je tylko krytykować, dostrzegając w nich jedyne różne wady, takie jak krótki okres spłaty, niewielka wysokość pożyczek czy wątpliwe bezpieczeństwo.

Warto jednak dowiedzieć się, które z tych twierdzeń rzeczywiście są prawdziwe. Czy pożyczka online naprawdę jest aż tak zła, jak to nieraz się o niej mówi?

Czy opłaca się brać pożyczki online?

Pierwszy bardzo często powielany mit tyczy się nieopłacalności pożyczek przez Internet. Wiele osób twierdzi, że po prostu nie warto ich brać. A oczywiście nie ma w tym ani krzty prawdy. Pożyczek online jest teraz na rynku tak wiele, że nie wolno wrzucać ich wszystkich do jednego wora i traktować ich tak samo, uznając je za identyczne produkty finansowe.

zero %
Zdjęcie TheDigitalArtist na Pixabay

Nawet takie kredyty udzielane przez Internet mają swoje indywidualne specyfikacje. Różnią się przede wszystkim warunkami finansowymi. A to sprawia, że niektóre z nich są dla klientów świetnymi rozwiązaniami, podczas gdy inne rzeczywiście okazują się i nieopłacalne, i zupełnie bezwartościowe.

Na znalezienie pożyczki idealnej trzeba poświęcić trochę czasu. Ten, kto skorzysta z pierwszej lepszej opcji, czyli np. pożyczki reklamowanej w telewizji, najprawdopodobniej później będzie tego żałować.

Zobacz też: Dlaczego warto mieć kilka źródeł dochodu? Dywersyfikacja przychodów

Pożyczka bez odsetek rozwiązaniem?

Ogólnie rzecz biorąc dobra pożyczka przez Internet powinna być na pewno pożyczką z zerowym oprocentowaniem. Takie produkty istnieją bowiem na internetowym rynku. A skoro są one dostępne, to z nich warto korzystać, by nie płacić później za dużo w ramach wyższego oprocentowania kredytu.

Internet ułatwia ludziom branie pożyczek w jeszcze jeden sposób. Każdemu daje bowiem dostęp do specjalistycznych i profesjonalnie przygotowanych porównywarek kredytów online, dostępnych na kilku polskich stronach internetowych. Pożyczka online, która trafia na jedno z pierwszych miejsc porównywarki, zwykle jest warta uwagi i to na nią zwykle warto postawić.

Zobacz też: Promocje pierwszej pożyczki za darmo – mit czy prawda?

Maciej Zadrożny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *